Be Hair Be Tech, seria dla włosów suchych i zmęczonych

Be Hair. Ta marka kosmetyków jest przeze mnie trochę pominięta, a ostatnio odkryłam, że należą się jej słowa zachwytów. Może dlatego, że to tylko dwie serie po zaledwie kilka produktów? Sięgałam po nią bardzo długo, ale w końcu przetestowałam Be Hair Be Tech i zapraszam dziś na krótką recenzję.

be hair be tech

Kosmetyki Be Hair

Zamknięte są w miłych dla oka, mogłabym powiedzieć eleganckich opakowaniach z mocnego plastiku. Przeszły test przypadkowych upadków na łazienkowy płytki. Maski w klasycznych słojach w fajnych pojemnościach. W tej serii mamy tylko szampon i maskę. Czy to wystarczy?

Co znajdziemy “w środku”?

Dwa wspomniane kosmetyki, czyli maska i szampon w składzie mają kawior, keratynę i kolagen. Zacieram ręce, kiedy to do mnie dochodzi. Keratyna to białko, które jest naturalnym budulcem włosa. Kiedy jej brakuje (wytrącają ją zabiegi chemiczne, stylizacja), włosy stają się matowe i łamliwe. Dlatego bardzo cenię kosmetyki, które mają keratynę w składzie. Ma ona zdolność nadbudowywać się na włosach, dzięki temu uszczelnia ich strukturę i je pogrubia. Kolagen, oprócz tego, że jest powszechnie znanym wypełniaczem, bardzo mocno nawilża, ma zdolność wiązania wody wewnątrz włosa. Dzięki niemu włosy stają się dużo bardziej elastyczne, sprężyste. Wzmacnia, dodaje życia i witalności. Sprawia, że włosy odzyskają życie i blask. Kawior to bogactwo aminokwasów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odżywia i wzmacnia skórę głowy, łagodzi podrażnienia. Pogrubia włosy, wzmacnia je. Ma właściwości ochronne, jest więc barierą między włosem z czynnikami zewnętrznymi.

Działanie

Przy regularnym używaniu widać, jak dobrze skomponowane są kosmetyki Be Hair i co mają osiągnąć-nawilżyć i nadać włosom życia. Włosy stają się bardziej mięsiste i jakby jędrne. U mnie użycie tych kosmetyków skutkowało również większą objętością. Oczywiście nie był to efekt, jaki da nam pianka czy puder do włosów, ale lekkie odbicie było zauważalne. Nie było żadnego elektryzowania czy innych oznak przesuszenia. Włosy po tych kosmetykach wyglądają zdrowo i mają dużo energii. Polecam więc posiadaczką matowych, suchych i zmęczonych włosów. Również tym, które często stylizują lub farbują włosy.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem